آخرین ارسال ها

» اخلاق اسلامی » اخلاص کیمیای سعادت

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۲۱ - ۱۹:۴۷

 کد خبر: 1123
 375 بازدید

اخلاص کیمیای سعادت

کیمیای سعادت شنيده ايد مي گويند كه كيميا چيزي است اگر به مس بزنيد طلا مي شود. حال ما هم در قرآن كيمياهایی داریم كه اين كيمياها را به هر چيزي بزنيد گران وگلستان مي شود.

اخلاص کیمیای سعادت

کیمیای سعادت

شنيده ايد مي گويند كه كيميا چيزي است اگر به مس بزنيد طلا مي شود. حال ما هم در قرآن كيمياهایی داریم كه اين كيمياها را به هر چيزي بزنيد گران وگلستان مي شود.

کیمیای اول :

چيست كه فاني را باقي مي كند؟ يك چيز زود گذر را ابدي مي كند، چيست؟ چيست كه كم را زياد مي كند؟ چيست كه راه ها را باز مي كند؟ چيست كه عيب ها را برطرف مي كند؟ چيست كه انسان ها را نجات مي دهد؟ چيست كه جلوي عقده و پشيماني را مي گيرد؟ چیست که آدم را نزد خداعزیز می کند؟………….

وصدها چیستی دیگر…؟؟؟

آری چیزی نیست مگر اخلاص ورنگ خدایی گرفتن!!!

اگر كسى گفتارش براى خدا باشد، كردارش براى خدا باشد، نيت و افكار او هم براى خدا باشد و به عبارت قرآن كريم به تمام گفتار و كردار و افكار او رنگ خدايى زده شود، پروردگار عالم هميشه به فريادش مى رسد و در دنيا و آخرت پناه او خداست و معلوم است كه اگر پناه كسى خدا باشد در هر كارى پيروز است ؛ در جنگ درون پيروز است و در جنگ بيرون پيروز است ، براى رسيدن به هدف عالى پيروز است . براى رفع موانع و مشكلات پيروز است و به قول قرآن شريف: ﴿ إِن تَنصُرُوا اللَّهَ يَنصُركُم وَيُثَبِّت أَقدامَكُم؛ اگر (آیین) خدا را یاری کنید، شما را یاری می‌کند و گامهایتان را استوار می‌دارد. ﴾ [1]

تقاضا دارم محرك ما خدا باشد، نه اين كه بخواهيم ديگران ما را تحسين كنند؛ يقين داشته باشيم تحسين ديگران كسى را به جايى نمى رساند. اگر شخصيت مى خواهيم با خدا باشيم، اگر در زندگى خوشى مى خواهيم با خدا باشيم؛ اعمال نیک خود را در کیسه سوراخ نریزیم !

{-96-} یکی داشت ماشینو میشست.
می پرسن چرا اول از پلاک شروع کردی؟
میگه دفعه قبل از سقف شروع کردم به پلاک که رسیدم دیدم ماشین خودم نیست.!!!

آری ! گویا اگر کاری بدون اخلاص انجام شود ورنگ خدایی نداشته باشد، آن عمل بر باد رفته است.

طاعت آن نیست که بر خاک نهی چهره ی خویش ******* صدق پیش آر که اخلاص به پیشانی نیست.[2]

ودر پایان فراموش نکنیم:

تعجیل در ظهورش صلوات…

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

[1]. محمد.7

[2]. گنجور. قصیده شماره هفت.موعظه ونصیحت

تهیه و تنظیم: حسین ثانویارسال دیدگاه