آخرین ارسال ها

» گفتگو » گفتگوی راشد با رئیس اداره تبلیغات تربت حیدریه حجت الاسلام فاطمیان

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۲۳ - ۷:۵۶

 کد خبر: 1141
 616 بازدید

گفتگوی راشد با رئیس اداره تبلیغات تربت حیدریه حجت الاسلام فاطمیان

گفتگوی اختصاصی پایگاه راشد با رئیس اداره تبلیغات تربت حیدریه حجت الاسلام فاطمیان

گفتگوی راشد با رئیس اداره تبلیغات تربت حیدریه حجت الاسلام فاطمیان

راشد: ضمن عرض سلام و تشکر از این که این فرصت را در اختیار پایگاه فرهنگی تبلیغی راشد قرار دادید تا نسبت به امور تبلیغی شهرستان گفتگویی داشته باشیم بفرمائید حضرتعالی از چه سالی مسئولیت اداره تبلیغات تربت حیدریه را به عهده گرفته اید و چه شهرهایی تحت پوشش این اداره می باشد ؟

از سال 1391 به عنوان رئیس اداره تبلیغات تربت حیدریه معرفی شدم ومجموع حوزه تحت پوشش این اداره را می توان به 6 بخش تقسیم کرد:

1 – بخش مرکزی تربت حیدریه که دارای 54 روستا است.

2 – بخش رخ که شامل 52 روستا می باشد.

3 – بخش کدکن که دارای 17 روستا است.

4 – بخش بایگ که 8 روستا دارد .

5 – بخش رشتخوارکه دارای 38 روستا است .

6 – بخش جنگل که شامل 18 روستا می باشد.

راشد: حداقل جمعیت روستا ها چند خانوار باید باشد که بتوانید برای آنجا روحانی دائم اعزام کنید؟

در اعزام دائم باید حد اقل جمعیت روستا 200 خانوار باشد که بتوانیم برای آن روستا روحانی اعزام کنیم ولی ما روستا های با جمعیت 150 خانوار را هم روحانی دائم اعزام کرده ایم.

راشد: الآن در چند روستا روحانی دائم دارید؟

طبق آخرین آماری که ما داریم از مجموع 187 روستائی که تحت پوشش این اداره می باشد درحال حاضر 53 روستا دارای روحانی دائم هستند و 15 روستا دارای امام جماعت دائم می باشند که به خاطر نزدیک بودن با شهر در تردد هستند ولی ساکن روستا نیستند حدود 55 روستا دارای جمعیت زیر 50 خانوار هستند که اعزام دائم امکان پذیر نمی باشد و3 روستا اهل تسنن می باشند و 38 روستا دارای جعیت بیش از 100 خانوار و 23 روستا هم بین 50 تا 100 خانوار هستند.

راشد: درحال حاضر چند روستا آمادگی اعزام روحانی دائم را دارد؟

10 روستا الآن آمادگی اعزام روحانی را درحال حاضر دارا می باشند و 10 روستا را هم ما آمادگی داریم زمینه استقرار طلاب را فراهم کنیم .

راشد : روستا هایی که اعزام دائم ندارید در مناسبت های تبلیغی برنامه ای برای آنها دارید؟

بله اکثر روستا هایی که روحانی دائم ندارند درمناسبت های تبلیغی اعزام موقت را داریم .

راشد : به عنوان مثال بفرمائید درماه رمضان امسال (1395) چند روحانی به روستا ها اعزام نموده اید؟

در ماه رمضان امسال ما جمعا 92 نفر طلبه را به شهر و روستا های شهرستان تربت حیدریه اعزام کرده ایم که 12 نفر از آنها از طریق دفترتبلیغات حوزه علمیه قم ،21 نفر از طریق دفتر تبلیغات اسلامی مشهد ، 12 نفر از سازمان تبلیغات مشهد حکم اعزام داشتند و 47 نفر هم طلاب و روحانیون بومی شهرستان هستند که حکم اعزام از این اداره دریافت کرده اند و مشغول تبلیغ درماه مبارک رمضان بوده اند.

راشد: آیا برنامه ویژه ای هم درشهرستان درماه مبارک رمضان داشته اید؟

ما چند برنامه را درماه رمضان داشتیم:

1 – برنامه شناسائی جلسات قرآنی سطح شهر بود که درماه مبارک رمضان انجام دادیم .

2 – نمایشگاه نسیم وحی که با همکاری شهرداری تربت حیدریه در پارک پرستار انجام شد و برنامه های آن اقامه نماز جماعت، ترتیل خوانی یک جزء قرآن ، سخنرانی و اجرای مسابقه ویژه کودکان بود.

3 – طرح بوستان معرفت بود که توسط گروه فرهنگی تبلیغی فتح که طلاب تربت حیدریه مقیم قم هستند در چهارتا از پارکهای باغ ملی ، پرستار، ثامن و شهید فهمیده شهرک ولی عصر (عج) تربت حیدریه اجرا شد که در این طرح به پاسخگوئی به مسائل شرعی ، شبهات اعتقادی و مشاوره خانواده مشغول بودند وبا توجه به اینکه اولین سالی بود که این طرح در سطح شهر اجرا می شد الحمد لله طرح به خوبی و با موفقیت انجام شد.

سخن آخر؟

از پایگاه فرهنگی تبلیغی راشد که زمینه اطلاع رسانی راجع به فعالیت های تبلیغی این شهرستان را فراهم نمود تشکر می کنم و لازم می دانم از همین طریق دعوت و اعلام نمایم که اداره تبلیغات اسلامی شهرستان تربت حیدریه آمادگی استقبال از طلاب و فضلای همشهری را درتمام مناسبت های تبلیغی به ویژه استقرار روحانی دائم را دارد.ارسال دیدگاه