آخرین ارسال ها

» اخبار » امر به معروف و نهی از منکر از ضروریات و اولویت های جامعه اسلامی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۳۰ - ۱۹:۳۳

 کد خبر: 1438
 276 بازدید

امر به معروف و نهی از منکر از ضروریات و اولویت های جامعه اسلامی

حجت الاسلام محمدرضا عصمتی امام جمعه تربت حیدریه با اشاره به آغاز دهه کرامت و ولادت حضرت معصومه(س)،افزود امر به معروف و نهی از منکر از و اولویت های جامعه اسلامی

امر به معروف و نهی از منکر از ضروریات و اولویت های جامعه اسلامی

خطبه های نماز جمعه این هفته تربت حیدریه ۹۶/۴/۳۰

حجت الاسلام محمدرضا عصمتی  امام جمعه تربت حیدریه با اشاره به آغاز دهه کرامت و ولادت حضرت معصومه(س)، مهمترین اولویت زنان و دختران جامعه اسلامی را تربیت فرزندان صالح عنوان کرد و افزود: از نظر اسلام مسئولیت مهم زنان رسیدگی به امورات خانواده و تربیت فرزندان صالح برای امور جامعه است.

وی موفقیت در عرصه های سیاسی و اجتماعی را مستلزم تحقق این مهم دانست و گفت: کسانی که در نظام خانواده رسالت خود را بنحو مطلوب به سرانجام می رسانند تاثیر گذاری فراوانی در مدیریت صحیح اجتماع دارند.

رئیس حوزه علمیه مرحوم هراتی از امر به معروف و نهی از منکر بعنوان یک عرصه اجتماعی و فرهنگی یاد کرد و گفت: این فریضه الهی برای مردان و زنان یکسان است و اگر این مهم از مسئولان و کارگزاران جامعه شروع شود به تبع آن جامعه در صراط مستقیم هدایت خواهد شد.

امام جمعه تربت حیدریه امر به معروف و نهی از منکر را از ضروریات و اولویت های جامعه اسلامی برشمرد و تاکید کرد: احیای این فریضه فراموش شده توسط مردان و زنان، جامعه را از کج روی و خودکامگی نجات می دهد.

وی تاکید اسلام برای عفاف و حجاب زنان را برای صیانت از آنها عنوان کرد و بیان داشت: برای فراهم ساختن فعالیت های اجتماعی و سیاسی زنان در جامعه و برای ممانعت از گرفتار شدن در توطئه مردان هوس ران اجرای این فریضه الهی برای زنان واجب و لازم است.

عصمتی به تلاش های جبهه استکبار برای ترویج بی حجابی و بی بند و باری در جامعه اشاره و افزود: برای خنثی کردن این توطئه دشمن، لازم است که زنان و مردان جامعه با ارائه سبک زندگی اسلامی در مقابل استکبار و استعمار بایستند.

وی به سالروز گرامیداست جایگاه امامت جمعه اشاره کرد و بیان داشت: ائمه جمعه با تبیین بیانات، دغدغه ها و مطالبات رهبری و مردم در این مدت از عمر با برکت انقلاب اسلامی بسیاری از توطئه های دشمنان را خنثی کردند.

امام جمعه تربت حیدریه اظهار کرد: گاهی اوقات سخنانی مطرح می شود که امامان جمعه در سراسر کشور هماهنگ و یکسان خطبه ها را قرائت می کنند، لذا این بدان معناست که ائمه جمعه زیر مجموعه رهبری نظام هستند و باید مطالبات و دغدغه های معظم له را تبیین و تفسیر کرده و حق اظهار نظر شخصی در جایگاه امامت جمعه را ندارند و چنانچه این اتفاق رخ دهد امامت جمعه آن شخص جای اشکال دارد.ارسال دیدگاه