آخرین ارسال ها

» اخبار » آغاز سال تحصیلی حوزه های علمیه تربت حیدریه

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۱۶ - ۲:۰۰

 کد خبر: 1812
 671 بازدید

آغاز سال تحصیلی حوزه های علمیه تربت حیدریه

در مراسمی به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید در شهرستان تربت حیدریه صبح امروز با حضور مسئولان، اساتید و طلاب این مدارس در مسجد جامع شهرستان برگزار شد.

آغاز سال تحصیلی حوزه های علمیه تربت حیدریه

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان،در مراسمی  به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید در شهرستان تربت حیدریه صبح امروز با حضور مسئولان، اساتید و طلاب این مدارس در مسجد جامع شهرستان برگزار شد.
در ابتدای این مراسم حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا عصمتی، امام جمعه تربت حیدریه به ارائه گزارشی از روند فعالیت مدارس علمیه شهرستان پرداخت و با اشاره به تحصیل بالغ بر ۵۵۰ نفر طلبه در سطح یک تا چهار مدارس علمیه برادر و خواهر، ابراز امیدواری کرد که بر اساس ظرفیت قابل توجه شهرستان این تعداد در آینده نزدیک به بالغ بر هزار نفر افزایش پیدا کند.
در ادامه این مراسم حجت الاسلام والمسلمین فرزانه، رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی و امام جمعه موقت مشهد به تبیین اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی پرداخت و بیان کرد: طلاب و روحانیون حوزه های علمیه به عنوان سزاوارترین افراد باید آرمانهای انقلاب را حفظ و تقویت کنند، زیرا حقیقت و روح انقلاب بر این اهداف استوار است.
پخش کلیپی از فعالیت ها و عملکرد مدارس علمیه فولاد و هراتی به همراه اهدای جوائز به ممتازان سال تحصیلی ۹۶-۹۵ مدارس علمیه برادر و خواهر این شهرستان از جمله دیگر برنامه های این مراسم بود.
در ادامه این مراسم نیز حجت الاسلام والمسلمین فرزانه، دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان از مدارس علمیه فولاد و هراتی شهرستان بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند فعالیت این مدارس قرار گرفت.
شایان ذکر است؛ حوزه علمیه خراسان امسال با پذیرش بیش از پنج هزار طلبه جدید و حدود ۱۸ هزار طلبه و روحانی مشغول به تدریس و تحصیل، کار خود را در استانهای سه گانه خراسان آغاز می کند.
 ارسال دیدگاه