آخرین ارسال ها

» اخبار » مراسم یادبود مرحوم استاد رحمانی(ره) در قم

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۲۴ - ۰:۰۸

 کد خبر: 2451
 373 بازدید

مراسم یادبود مرحوم استاد رحمانی(ره) در قم

حجت الاسلام فرهادی، مدیر اجرایی هیئت امنای مجمع طلاب و فضلای منطقه تربت حیدریه در گفتگو با راشد از برگزاری مراسم تکریم استاد فقید سعید مرحوم حجت الاسلام والمسلمین رحمانی (ره) خبرداد.

مراسم یادبود مرحوم استاد رحمانی(ره) در قم

حجت الاسلام فرهادی، مدیر اجرایی هیئت امنای مجمع طلاب و فضلای منطقه تربت حیدریه در گفتگو با راشد از برگزاری مراسم تکریم استاد فقید سعید مرحوم حجت الاسلام والمسلمین رحمانی (ره) خبرداد.

قال علی (ع)

“العلماء باقون مابقی الدهر اعیانهم مفقوده و آثارهم فی القلوب موجوده”

مدیر اجرای هیئت امنای مجمع با اشاره به جایگاه دانشمندان و علمای دینی گفت: دانشمندان الهی عمری به طول ابدیت دارند چون خداگونه زییستند، لذا نور، آثار و برکات آنها نیز خداگونه و ماندگار می شود. هرچند دیگران به حساب ظاهری از حضور فیزیکی آنها بی بهره باشند لکن آثار و برکات وجودی آنها همیشه قلبها را نشاط و شادابی میبخشد .

یکی از قهرمانان این قصه مبارک مردی از تبار تلاش و کوشش، علم و عمل بی وقفه که سالیانی به مدت حدود بیش از نیم قرن در خدمت حوزه علمیه تربت حیدریه بوده و اکنون در این منطقه کمتر کسی از قاطبه علما و فضلا را میتوان یافت که از خرمن صفا و صمیمیت، تلاش و اهتمام این مرد خدا بهره ها نبرده باشد و امروزه صدها نفر از علما و فضلای منطقه هر کدام به نحوی خود را مدیون تلاش و خدمت خالصانه این استاد عزیز می دانند و بسیاری از کسانی که الان بر مسئولیت های خطیر نشسته اند و یا در محراب امامت جمعه و جماعت و تبلیغ افتخار خدمت دارند خود را مدیون ذره پروری های ایشان میدانند و این مرد بزرگ کسی نیست جز استاد گرانمایه و فقید سعید حضرت حجه الاسلام و المسلمین حاج شیخ حسین رحمانی (طاب ثراه وتغمده الله باکرم عنایاته)

خاطرات شیرین و پر شمار همه ما از ایشان یادگاری های ارزشمند در زندگی ما می باشد. تشکیل گردهمایی های سازنده، اقامه جماعت و راهنمایی های علمی و عملی از خاطره های خاص دوران طلبگی ما از ایشان است که در وجود ما ثبت شده است. حضور در درس های پایه قبل از اذان صبح ویک درس بعد اذان صبح و حضور دائم بین طلاب و نوآموزان شهد گوارای خاطرات را دو چندان می کند.

اخلاص و اهتمام ایشان در برگزاری اردوهای علمی تفریحی و اقدام جدی برای تلبس و تعمم صد ها طلبه از خاطرات فراموش نشدنی همه ماست چه اینکه این کارها و بسیاری از کارهای دیگر آن زمان از قبیل خلاقیت و نوآوری های این استاد دوست داشتنی است .

و این همه، خزانه و ره توشه ای بسیار مبارک بر همه مردم، علماء، طلاب و فضلای منطقه و شهرستان می باشد. خدایش در جوار رحمت حق با محمد و آل محمد (صلوات الله علیهم اجمعین) محشورش فرماید .

مجال این مقوله برای پاسداشت و یادآوری خدمات و سجایای اخلاقی این استاد فرزانه بسیار محدود و کوتاه است لکن هیات امنای مجمع طلاب و فضلای منطقه تربت حیدریه تلاش کرده اند به نمایندگی از علمای و فضلای منطقه در این باب انجام وظیفه نماید و همانطور که سیر جلسات و اهتمام این مجموعه به صورت مطلوب و خوبی پیش می رود و اقدامات خوبی صورت گرفته است و در حال انجام است و ذیل همه انها مجالس تکریم  علما و اساتید منطقه بویژه استاد رحمانی عزیز (ره) که ان شالله چهرشنبه ۲۵ مهرماه ۱۳۹۷ بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار خواهد شد و از طلاب و فضلای منطقه تربت حیدریه دعوت میکنیم که در مراسم تکریم این استاد فرزانه شرکت نمایند .

علاوه بر این مراسم دومین جلسه از سلسله مباحث فرقه شناسی (نقد جریان احمد اسماعیل بصری ) برگزار خواهد شد .

پیشاپیش از حضور همه اعزه و اجله گرام تشکر میکنم

با تشکر از حجت الاسلام و المسلمین فرهادی مدیر اجرایی مجمع طلاب و فضلای منطقه تربت حیدریه

 

رحمانی تربت حیدریه

تربت حیدریه

 ارسال دیدگاه