آخرین ارسال ها

» اخبار » مهمترین نیاز امروز شناخت زمان و اقدام به موقع است.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۱۵ - ۱۹:۳۹

 کد خبر: 2500
 325 بازدید

مهمترین نیاز امروز شناخت زمان و اقدام به موقع است.

در دشمن شناسی ملت ایران همین بس که در آستانه چهل سالگی انقلاب، نظام همچنان پیش برنده و مقتدر است

مهمترین نیاز امروز شناخت زمان و اقدام به موقع است.

حجت الاسلام محمدرضا عصمتی در آئین خطبه های این هفته نماز جمعه تربت حیدریه اظهار کرد: اصل پذیرفتن مسوولیت نادرست است مگر آنکه به افراد تکلیف و یا وی احساس تکلیف کند که به صحنه بیایید و برای امت اسلامی راهگشا باشد.

خطیب جمعه تربت حیدریه به مصادیق عدالت در حوزه مسوولان جامعه اسلامی اشاره کرد و افزود: مصداق این عدالت، داشتن لیاقت برای انجام تکلیف و خدمت به مردم است.

وی مرحله دوم این لیاقت را تلاش برای رفع مشکلات معیشتی، اقتصادی و فرهنگی اجتماعی مردم عنوان کرد و گفت: در این راستا حفظ استقلال همه جانبه اسلام و احیای ارزشهای اسلامی و زدودن ضد ارزشها یعنی در واقع تجسم قران در جامعه اسلامی و عملکرد حاکمان و مسوولان بر این اساس مراحل بعدی مصداق لیاقت در مسوولان بشمار می رود.

در دشمن شناسی ملت ایران همین بس که در آستانه چهل سالگی انقلاب، نظام همچنان پیش برنده و مقتدر است

رییس حوزه علمیه مرحوم هراتی افزود: مهمترین نیاز امروز جامعه اسلامی شناخت زمان و اقدام به موقع و درک صحیح از شرایط موجود است، لذا انسان مومن باید موقعیت شناس و بر اساس ان موضع گیری و در واقع به وظیفه خود عمل کند.

عصمتی اظهار کرد: با نعمت الهی رهبری و ولایت فقیه که جامعه اسلامی از ان برخوردار است به لطف پروردگار فتنه ها و توطئه های دشمن نیز تاکنون خنثی شده است.

عصمتی تاکید کرد: در دشمن شناسی ملت ایران با وجود همه چالش ها و فتنه ها و تحریم ها و تهدیدها، همین بس که در آستانه چهل سالگی انقلاب، نظام همچنان پیش برنده و مقتدر است.

امام جمعه تربت حیدریه گفت: در پیشرفت و پیش برندگی نظام و صدور تفکر انقلاب هم همین بس که امروز همگان شاهدیم آمریکا با علاوه بر صرف هزینه سنگین با خفت و ذلت ناچار به ترک منطقه شده است.

منبع:پایگاه خبری تحلیلی تابان تربتارسال دیدگاه