آخرین ارسال ها

» اعتقادات » جلوه ای از نور !

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۶ - ۱۴:۴۷

 کد خبر: 454
 349 بازدید

جلوه ای از نور !

من از جنبه هاى معنوى و روحى و الهى آن بزرگوار (حضرت فاطمه زهرا عليهاالسلام ) حرفى نمى توانم بزنم . من كوچك تر از اين هستم كه آن چيزها را درك كنم ، حتى اگر كسى هم بتواند درك بكند نمى تواند آن چنان كه حق اوست او را توصيف و بيان كند. آن جنبه هاى معنوى يك عالم جداگانه اى است .

جلوه ای از نور !

مقام معنوى فاطمه زهرا عليهاالسلام در كلام مقام معظم رهبرى
*جلوه ای از نور! مقام معنوى حضرت فاطمه زهرا عليهاالسلام در كلام مقام معظم رهبرى
– من از جنبه هاى معنوى و روحى و الهى آن بزرگوار (حضرت فاطمه زهرا عليهاالسلام ) حرفى نمى توانم بزنم . من كوچك تر از اين هستم كه آن چيزها را درك كنم ، حتى اگر كسى هم بتواند درك بكند نمى تواند آن چنان كه حق اوست او را توصيف و بيان كند. آن جنبه هاى معنوى يك عالم جداگانه اى است .
– اين چه دانش والايى است ؟ اين چه معرفت و حكمت بى نظيرى است كه خداى متعال به يك زن در سنين جوانى مى بخشد؟ اين مقام معنوى حضرت زهرا (عليهاالسلام) است . اين مسائل معنوى تا حدود زيادى به فضايل علمى ارتباط پيدا مى كند. ارتباط پيدا مى كند به آن چه كه از تلاش ‍ فاطمه زهرا عليهاالسلام ناشى مى شود.
– عبادت فاطمه زهرا (عليهاالسلام)يك عبادت نمونه است .
حسن بصرى كه يكى از عباد و زهاد دنياى اسلام است ، درباره فاطمه زهرا (عليهاالسلام)مى گويد: به قدرى دختر پيغمبر( صلى الله عليه و آله ) عبادت كرد و در محراب عبادت ايستاد كه «تورمت قدماها» پاهاى آن بزرگوار از ايستادن در محراب عبادت ورم كرد.
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پی نوشت ها:

[1]. سخنرانى مقام معظم رهبرى در تاريخ 25/9/71.
[2]. نماز و عبادت فاطمه زهرا سلام الله عليها، عباس عزيزىارسال دیدگاه